Savitarna
En

Paieška

*alt_site_homepage_image*
En
Meniu

Tvarumas

„Amber Grid“ tvarumo kryptys ir tikslai

Atnaujintoje „Amber Grid“ strategijoje kartu su EPSO-G grupės įmonėmis išgryninta bendra grupės misija spartinti energetinę nepriklausomybę ir didinti sistemos patikimumą, vizija – įgalinti žaliąją transformaciją, kartu užtikrinant energetinio ir nacionalinio saugumo interesus. Siekiant strateginių pokyčių ir tikslų įgyvendinimo bus pasitelkiamos įvairios įgalinimo priemonės: finansavimas, inovacijos ir skaitmenizavimas, partnerystė, turto plėtra ir valdymas, tiekimo grandinių ir pirkimų tobulinimas. „Amber Grid“ siekia tiesiogiai prisidėti prie tvaraus vystymosi tikslų įgyvendinimo. Didžiausią dėmesį Bendrovė skiria galimybių naudotis švaria ir modernia energija užtikrinimui, kovai su klimato kaita, modernios infrastruktūros ir inovacijų vystymui, saugių darbo sąlygų, darbuotojų gerovės bei darnios tiekimo grandinės kūrimui. Žalioji energetika yra Bendrovės strategijos ir strateginio plano pagrindas. Tvarumas yra neatsiejama Bendrovės veiklos dalis, o pagrindiniai tikslai yra integruoti į ilgalaikę EPSO-G grupės įmonių strategiją, kuri 2024 m. buvo atnaujinta.

Informacija apie „Amber Grid“ strategiją iki 2035 m. pasiekiama čia.

Pagrindiniai Bendrovės siekiai aplinkosaugos, socialinėje ir valdysenos srityse:

 

 

Prie kiekvieno Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslo prisidedame šiais veiksmais:

5 tikslas. Lyčių lygybė
  • Darbuotojų apklausa ir tyrimas „Lygių galimybių liniuotė“ – organizacijos pažangos vertinimui.
  • Įvairovės ir įtraukties ambasadorių klubas – darbuotojų įsitraukimui skatinti.
  • Nuosekli komunikacija ir mokymai – tiek darbuotojams, tiek vadovams.
  • Lygių galimybių erdvės sukūrimas intranete – informacijos prieinamumui didinti.
  • Mentorystės programa – darbuotojų tobulėjimui ir karjeros galimybėms plėsti.
7 tikslas. Prieinama ir švari energija
  • Siekiame sudaryti palankias sąlygas atsinaujinančios energijos gamintojų prisijungimui prie elektros ir gamtinių dujų perdavimo infrastruktūros
  • Vystome žaliųjų dujų kilmės garantijų mainų sistemą, palaikome žaliosios elektros energijos kilmės garantijų sistemą
  • Siekiame pritaikyti dujų perdavimo sistemas vandenilio transportavimui
8 tikslas. Deramas darbas ir ekonominis augimas
  • Aktyviai rūpinamės darbuotojų saugumu ir sveikata
  • Kuriame organizacinę kultūrą, paremta pagarba žmogaus teisėms
  • Investuojame į darbuotojų profesinį ir asmeninį tobulėjimą
  • Užtikriname aiškius ir skaidrius darbuotojų atlygio už darbą principus
  • Palaikome savanorišką darbuotojų jungimąsi į profesines sąjungas
9 tikslas. Pramonė, inovacijos ir infrastruktūra
  • Užtikriname patikimą ir saugų dujų perdavimo sistemų veikimą
  • Siekiame Bendrovės struktūrą ir motyvacines sistemas pritaikyti inovacijų skatinimui
12 tikslas. Atsakingas vartojimas ir gamyba
  • Veiklos partneriams siekiame taikyti ne tik kokybinius, bet ir sąžiningos veiklos bei darnumo kriterijus
  • Užtikriname atsakingą Bendrovės veikloje susidarančių atliekų rūšiavimą bei tvarkymą
  • Viešuose pirkimuose vadovaujamės žaliaisiais kriterijais
13 tikslas. Kova su klimato kaita
  • Vertiname savo veiklių poveikį aplinkai, kuriame planus šių poveikių mažinimui
  • Diegiame pažangias aplinkos apsaugos valdymo sistemas, įgyvendiname prevencijos priemones
  • Siekiame didinti žaliosios energijos naudojo apimtis veikloje
15 tikslas. Gyvybė Žemėje

Jokio grynojo biologinės įvairovės praradimo.

Darnumo srities ir rizikų valdymas

Bendrovėje darnumo principai yra integruoti į įmonės veiklos procesus, o darnumo sričių valdymas pagal kompetencijas apima visus lygmenis.  

Bendrovės valdyba atsakinga už ilgalaikių strateginių darnumo tikslų formavimą, peržiūrą, rodiklių stebėseną. Valdyba taip pat priima sprendimus dėl aplinkosaugos, lygių galimybių, darbuotojų sveikatos ir saugos, korupcijos prevencijos, atlygio, veiklos vertinimo ir ugdymosi politikų. Pagal savo kompetenciją valdyba taip pat tvirtina Bendrovės metinius tikslus, tarp kurių yra ir su darnumu susiję tikslai.

Už  darnumo tikslų stebėseną ir jų pasiekimo koordinavimą atsako EPSO-G darnumo vystymo vadovas. Tuo tarpu Bendrovėje atitinkami aplinkosaugos, socialinės srities bei valdysenos tikslai pagal kompetenciją deleguojami atskiriems Bendrovės funkciniams padaliniams (pvz., aplinkosaugos, darbų saugos, organizacijos vystymo, rizikų ir atitikties valdymo ir pan.). Bendrovėje yra asmuo, atsakingas už lygių galimybių užtikrinimą.

Bendrovė energetikos sektoriaus transformaciją siekia įgyvendinti užtikrindama darnią pusiausvyrą tarp aplinkosauginių, socialinių bei ekonominių tikslų.  

 Darnumo srities rizikos Bendrovėje vertinamos kaip neatsiejama kasdienės įmonės veiklos dalis ir yra integruotos į rizikų valdymo procesą. Bendrovė vertina rizikas, ar jos atitinka darnumo sričių rizikoms būdingus kriterijus. Šiuos kriterijus atitinkančios rizikos priskiriamos prie atitinkamo darnumo srities rizikos tipo.

Atitikties ES Taksonomijos reglamentui atskleidimai, kurie yra susiję su AB „Amber Grid“ taksonominėmis ekonominėmis veiklomis, yra pateikiami konsoliduotame metiniame EPSO-G pranešime.

Politikos 

Su darnumu susijusios politikos, skelbiamos ir viešai, išsamiau su jomis galima susipažinti žemiau:

Paramos skyrimas

Parama skirta:

  • 2024 m. balandžio 30 d. Bendrovės visuotinis akcininkų susirinkimas skirstydamas paskirstytinąjį pelną paramai skyrė 403 tūkst. Eur. Siekdama spręsti Lietuvos energetikos sektoriaus transformacijai reikalingų specialistų pritraukimo klausimą, Bendrovė 2024 m. rugpjūčio mėn. skyrė 75 tūkst. Eur paramą mokymo įstaigoms. Nuo karo nukentėjusių Ukrainos energetikos objektų atstatymui skirta parama ir humanitarinė pagalba Ukrainai sudarė 109 tūkst. Eur.

  • 2023 m. „Amber Grid“ parama nebuvo teikiama.
  • 2022 m. Rusijai tikslingai naikinant Ukrainos energetikos infrastruktūrą, Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ kolegoms iš Ukrainos dujotiekių remontui skyrė parama įranga už 18 000 eurų. Įranga Ukrainos dujų perdavimo sistemos operatoriui padės atstatyti pažeistus dujotiekius. Pagalba Ukrainos dujų operatoriui buvo perduota per nevyriausybinę organizaciją „Blue/Yellow“. 
  • 2022 metais investuodama į paklausiausias ateities specialybes, „Amber Grid“  pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Vilniaus Gedimino technikos universitetu bei Panevėžio kolegija ir skyrė piniginę paramą inžinerinės pakraipos studentų stipendijoms. Šiuo sprendimu siekiama spręsti Lietuvos energetikos sektoriaus transformacijai reikalingų specialistų pritraukimo klausimą ir ieškoti sinergijos tarp mokslo bei verslo.
  • 2021 m. „Amber Grid“ parama nebuvo teikiama.
  • 2020 m. parama buvo suteikta pagal šią sutartį.
  • 2017 - 2019 m. „Amber Grid“ parama nebuvo teikiama.
  • 2016 m. „Amber Grid“ suteiktą paramą galima rasti čia.

Lygių galimybių liniuotė

2022 m. atnaujinome Lygių galimybių politikos nuostatas, kuriose apibrėžėme diskriminacijos, priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo ir smurto formas, jų atpažinimo būdus, prevencijos priemones, pranešimų teikimo ir nagrinėjimo tvarką, pranešusių asmenų ir nukentėjusių asmenų apsaugos priemones bei jiems teikiamos pagalbos formas. Bendrovė netoleruoja diskriminacijos, skatina visuomenės įvairovę atspindinčią darbo aplinką, savo veikloje diegia pagarbos įvairovei principus. Įmonei svarbi ir darbuotojų įvairovės teikiama nauda komandoms ir visai organizacijai. Bendrovė nuolat renka ir skelbia duomenis apie darbuotojų įvairovę: jų pasiskirstymą pagal lytį, amžių, išsilavinimą, profesiją. 2022 m. atlikome Lygių galimybių liniuotės tyrimą (tai situacijos darbovietėje vertinimo įrankis, paremtas darbuotojų ir darbdavio apklausomis (anketomis).  Remdamasi surinktais duomenimis, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LGKT) suteikia darbovietei įvertį dešimties balų skalėje, taip pat pateikia išsamią ataskaitą bei rekomendacijas, kaip užtikrinti lygias galimybes darbovietėje.). Nustatytas bendrovės lygių galimybių liniuotės rodiklis – 8,5 balo.

Darnumo ataskaitos

Reikšmingų rodiklių stebėjimas, fiksavimas bei komunikacija apie pokyčius – itin svarbi mūsų įmonės darnumo veiklos dalis. Kadangi skaidriai pateikiame išsamią informaciją, kiekvienas vartotojas bei investuotojas viešai gali susipažinti su išsamia mūsų veiklų bei planų ataskaita.

Rengdami jas vadovaujamės tarptautiniais reikalavimais: JT inicijuoto Pasaulinio susitarimo principais ir Pasaulinės ataskaitų rengimo iniciatyvos rekomendacijomis. Tai padeda įvertinti veiklą pagal susijusius ekonominius, aplinkosaugos, darbuotojų, žmogaus teisių, rinkos ir santykių su visuomene rodiklius.

Savitarna