Savitarna
En

Paieška

*alt_site_homepage_image*
En
Meniu

Saugok save ir dujotiekį

„Amber Grid“ įgyvendina informacinę kampaniją „Saugok save ir dujotiekį“, skirtą gyvenantiems greta magistralinio dujotiekio arba šalia jo turintiems nekilnojamojo turto. Šia kampanija siekiame atkreipti žmonių dėmesį į dujotiekį, jo apsaugos zonas, saugumą užtikrinančias vietovės klasių teritorijas ir į žinią, jog nuo 2023 metų rugpjūčio 1 dienos magistralinių dujotiekių vietovės klasės teritorijos įgis specialiųjų žemės naudojimo sąlygų statusą. Apie tai informuojančius pranešimus gaus žmonės, kurių žemės sklypas, teritorija ar nekilnojamasis turtas patenka į „Amber Grid“ eksploatuojamų magistralinių dujotiekių vietovės klasių teritorijas.

Tikimės, kad šis pokytis visuomenei suteiks didesnį žinojimą apie greta dujų perdavimo sistemos objektų taikomus užstatymo pastatais normatyvus, paskatins atidžiau planuoti savo veiklą šalia dujotiekių, pasidomėti galiojančiais veiklos ribojimais ir laikytis nustatytų taisyklių.

Mes kviečiame saugoti save ir dujotiekį, nes pastebime, kad kartais žmonės per atlaidžiai žiūri į faktą, kad po žeme yra veikiantis magistralinis dujotiekis. Svarbu žinoti, kad tokios vietos yra rizikos zonoje. Atsitikus nelaimei, gali nukentėti jie patys arba jų turtas. Be to, įvykus dujų perdavimo sistemos sutrikimams, mes privalome labai operatyviai atsilaisvinti kelią mechanizmams ir pasiekti probleminę dujotiekio vietą, kad galėtume ją sutvarkyti kaip įmanoma greičiau.

Šiai informacinei kampanijai pasitelkėme stilizuotą mūsų logotipo simbolį – jį apsivijo lietuvių gerbiamas žaltys, kuris simbolizuoja švarią aplinką ir saugius namus, energiją ir gyvybę. Žalčio forma primena po žeme glūdintį vamzdyną, kuriuo nepertraukiamai teka energija, maitinanti ekonomiką. Žalčiai simbolizuoja stabilumą, tvarką ir pagarbą, jie laukiami žmonių namuose, jais nuoširdžiai rūpinamasi.

Dujotiekius – nematomus, bet svarbius įrenginius turime saugoti ne tik mes, juos kasdien prižiūrintys, bet ir žmonės, gyvenantys ar dirbantys šalia dujotiekių. Juos pažeidus, kyla daug sunkumų, todėl, būkime saugūs, rūpinkimės savo aplinka, tausokime visus jos matomus ir neregimus elementus, nes jie atlieka itin svarbias funkcijas.

 

Daugiau apie kampaniją:

Dujų perdavimo sistemą žymintys ženklai

Apie tai, kad po žeme yra įrengtas dujotiekis ar aptvertoje teritorijoje esama kitų įrenginių ir statinių, vietovėje informuoja magistralinio dujotiekio trasą žymintys geltoni stulpeliai bei informacinės lentelės.

Nuotraukoje žemiau – lentelė, informuojanti apie dujų perdavimo sistemos objekto apsaugos zonas:

Nuotraukose – stulpelis ir lentelė, informuojantys apie po žeme esantį magistralinį dujotiekį ir jo apsaugos zoną:

  

Nuotraukose – katodinės apsaugos įrenginiai:

 

Norėdami kuo plačiau informuoti apie saugumą šalia dujotiekių, atnaujinome interneto svetainės žemės savininkų skiltį, sukūrėme video filmukus apie magistralinių dujotiekių apsaugos zonas ir vietovės klases, iškabinome plakatus, kuriuos galima rasti labiausiai šalia dujotiekių apgyvendintose teritorijose ir apsaugos zonose. Taip pat kviesime gyventojus prieš įsigyjant nekilnojamąjį turtą ar žemės sklypą, pasitikrinti, ar jam netaikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos ir su tuo susiję apribojimai.

 

Informaciniai plakatai

Plakatas apie magistralinių dujotiekių apsaugos zonas

Parsisiųsti plakatą

 

Plakatas apie 5 svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie magistralinį dujotiekį

Parsisiųsti plakatą

 

Informaciniai filmukai

Informacinis video apie magistralinių dujotiekių apsaugos zonas

 

Informacinis video apie vietovės klasių teritorijas

Savitarna