En

Paieška

*alt_site_homepage_image*
En
Meniu

Žaliasis startas

Žaliasis vandenilis, biometanas, vandenilio ir biometano mišinys – tai naujos energijos rūšys, kurios ateityje tekės dujotiekiais vietoje gamtinių dujų.

Per dešimtmetį visą „Amber Grid“ valdomą dujų perdavimo infrastruktūrą pritaikysime saugiam atsinaujinančių energijos išteklių transportavimui tiekėjams bei vartotojams.

Kartu toliau plečiame ir kuriame vieningą, į Europos Sąjungą integruotą gamtinių dujų rinką, taip užtikrindami energetinį saugumą bei konkurencingą ekonomikos aplinką.

Energetikos transformacija neįvyks žaibiškai – pereinamuoju laikotarpiu gamtinės dujos tebebus ypatingai svarbus energijos išteklius. Todėl rūpinamės ir plečiame sukurtą techninę bei ekonominę infrastruktūrą, kartu ieškodami būdų kaip užtikrinti sklandų perėjimą nuo seno prie naujo – nuo iškastinio kuro, prie tvarios atsinaujinančios energetikos.

Energetikos sistemos transformacijos kelyje keičiasi ir „Amber Grid“. Mes ne tik atnaujiname bendrovės rūbą vadovaudamiesi ecobranding filosofija kai naudojamos spalvos, kurioms reikia mažiau resursų jų atkūrimui skaitmeninėje erdvėje, bet ir įsipareigojome per ateinantį dešimtmetį dviem trečdaliais sumažinti įmonės daromą poveikį aplinkai. Peržiūrime dujų perdavimo tinklo anglies dvideginio išmetimų į atmosferą kiekius, kad galėtume suplanuoti reikšmingą jų sumažinimą, pertvarkant infrastruktūrą. Palaipsniui pakeisime technikos ir transporto parką į naudojantį atsinaujinančius energijos išteklius bei tausojantį aplinką. Jau dabar iš saulės gaminame reikšmingą dalį mūsų veiklai reikalingos elektros energijos.

Gamtinių dujų ir atsinaujinančių energijos išteklių vaidmuo ekonomikoje

 

Kokio maisto reikia ekonomikai?

 

Kas pakeis gamtines dujas?

 

Žaliasis vandenilis — energija švariai ateičiai

 

Gamtinės dujos kasdieniame gyvenime

 

Amber Grid 10 metų strategija

Mūsų tikslas – veikti išvien Lietuvos energetikos transformacijos kelyje į klimatui neutralią ekonomiką. Suvokdami švarios energijos prasmę, esame ties „žaliojo starto“ linija, pasirengę veržliai pardėti kelionę į žaliosios energetikos kūrimą, aplinkos ir atmosferos išsaugojimą.

Amber Grid 10 metų strategija