Savitarna
En

Paieška

*alt_site_homepage_image*
En
Meniu

Naujienos

Virš dujų jungties su Vakarų Europa – 300 kvadratinių metrų dydžio Lietuvos trispalvė

 
Pasitinkant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, virš vieno svarbiausių pastarojo metų energetikos projektų – statomos magistralinės dujų jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos – iškelta 13 metrų pločio ir 23 metrų ilgio trispalvė. 300 kvadratinių metrų dydžio Lietuvos valstybinė vėliava suplevėsavo už Elektrėnų, šalia tiesiamo naujojo tarptautinio dujotiekio, kuris sujungs Baltijos ir Suomijos dujų rinkas su Vakarų Europa.
„Didžiuojamės kurdami Lietuvos energetikos ateitį ir užtikrindami šalies gyventojų bei verslo pasirinkimo laisvę apsirūpinti saugia, įperkama, o ateityje – ir žaliąja energija. Tam pasitarnaus gerai išplėtota ir į Europos Sąjungos dujų tinklą integruota Lietuvos energijos perdavimo infrastruktūra“, – sako Nemunas Biknius, laikinasis dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ vadovas.
Numatoma, kad dujos naujuoju GIPL dujotiekiu pradės tekėti 2021 m. pabaigoje. 508 km ilgio dujotiekis drieksis nuo Jauniūnų dujų kompresorių stoties Lietuvoje iki Holovčycių dujų kompresorių stoties Lenkijoje. „Amber Grid“ kelia sau ambicingą tikslą – per 2020 m. nutiesti beveik du trečdalius vamzdyno, t. y. apie 100 kilometrų iš 165 km. 
 
Tiesiant dujotiekį, pažymėtoje trasoje nuo Širvintų iki Alytaus, kasdien aktyviai vyksta darbai - pristatomi plieniniai vamzdžiai, į gijas jau suvirinta daugiau kaip 23 km dujotiekio. Ypatingas dėmesys skiriamas darbų saugai. Bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis, atliepiami gyventojų lūkesčiai dėl aplinkos ir dirbamos žemės išsaugojimo, sprendžiamos žemės savininkams kylantys klausimai dėl darbų jų žemės sklypuose.
 
Per kovo mėnesį numatoma pradėti archeologinių tyrinėjimų žvalgymus, dujotiekio trasos ištyrimo nuo sprogmenų darbus. Vasarą planuojami itin sudėtingi kryptinio horizontalaus gręžimo darbai tiesiant dujotiekį po didžiausiomis Lietuvos upėmis – Nerimi ir Nemunu.
 
GIPL dujotiekiu sujungus Lietuvą, Latviją, Estiją ir Suomiją su Europos Sąjungos dujų tinklu, padidės prieigų prie alternatyvių dujų šaltinių skaičius Baltijos regione, o tai užtikrins didesnį dujų tiekimo saugumą bei konkurenciją.
 
 
 
 
 
Savitarna