„Amber Grid” priėmus sprendimą pakeisti GIPL dujotiekio jungiamąsias dalis, neturinčias tinkamų sertifikatų, paskelbta tiekėjų, galėsiančių atlikti šiuos darbus, kvalifikacinė atranka. Išvadą, kad tinkamų dokumentų neturinčios GIPL detalės turi būti pakeistos, taip pat pateikė ir tyrimą atlikusi Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.
Rangovai, kuriems būtų patikėtas GIPL detalių keitimas, turės atitikti keliamus griežtus reikalavimus, susijusius su nacionaliniu saugumu, kompetencija, patirtimi ir patikimumu. Siekiama, kad atrankoje dalyvautų net tik Lietuvos, bet ir užsienio rangos įmonės.
Pagal kvalifikacijos vertinimo sistemą bus atrinkti kvalifikuoti rangovai, kurie vėliau būtų kviečiami pateikti pasiūlymus dėl konkrečių darbų. „Amber Grid“ sprendimu bei nurodymu jie atliktų jungiamųjų detalių keitimo bei susijusius darbus. Atrankos proceso metu vertinama tiekėjų kvalifikacija ir tikrinama, ar nėra tiekėjo pašalinimo pagrindų.
Vadovaujantis GIPL rangos sutartimi ir statybą reglamentuojančiais teisės aktais, magistraliniame dujotiekyje sumontuotos detalės privalo būti sertifikuotos. Todėl paaiškėjęs netinkamų, tai yra neturinčių tinkamų sertifikatų detalių sumontavimas yra rangovo atsakomybė ir jų pakeitimo darbai būtų vykdomi GIPL dujotiekį stačiusio rangovo lėšomis.
Dvejus metus veikiantis GIPL dujotiekis yra saugiai ir patikimai eksploatuojamas. Per šį laikotarpį nebuvo užfiksuota techninių rodiklių, kurie leistų abejoti dėl saugaus dujotiekio naudojimo. Nuo GIPL veikimo pradžios 2022 m. gegužės mėn. juo buvo perduota 16,7 TWh abejomis kryptimis arba beveik 11 proc. daugiau nei 2023 metais dujų suvartojo Lietuva.