En

Paieška

*alt_site_homepage_image*
En
Meniu

Naujienos

Startuoja informacinė kampanija „Saugok save ir dujotiekį“

Startuoja informacinė kampanija „Saugok save ir dujotiekį“

Kviesdamas gyventojus atkreipti dėmesį į magistralinius dujotiekius ir aplink esančią infrastruktūrą, dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ pradeda informacinę kampaniją „Saugok save ir dujotiekį“. Jos metu žmonėms bus primenama, kas svarbu gyvenant ar dirbant šalia magistralinio dujotiekio, kokios galioja taisyklės, leidimai ir ribojimai.

„Magistraliniai dujotiekiai yra priskiriami potencialiai pavojingiems įrenginiams, todėl mūsų pareiga – užtikrinti aukšto slėgio dujotiekių ir žmonių, esančių greta jų saugumą. Pastebėjome, kad kai kurie gyventojai, per kurių sklypą nutiestas magistralinis dujotiekis arba jų turima žemė patenka į dujų perdavimo sistemai nustatytą apsaugos zoną ar vietovės klasių teritoriją, kartais per atlaidžiai žiūri į faktą, kad po žeme yra veikiantis magistralinis dujotiekis. Žmonės turėtų nepamiršti, kad tokios vietos yra rizikos zonoje. Atsitikus nelaimei, gali nukentėti jie patys arba jų turtas. Be to, įvykus dujų perdavimo sistemos sutrikimams, privalome operatyviai atsilaisvinti kelią mechanizmams ir pasiekti probleminę dujotiekio vietą, kad galėtume ją kuo greičiau sutvarkyti“, – sako „Amber Grid“ technikos direktorius Andrius Dagys.

Pasak jo, labai svarbu viešinti ir informuoti žmones apie taikomus ribojimus. Taip pat priminti, kad norint atlikti darbus apsaugos zonoje, žmonės privalo atsiklausti infrastruktūros, esančios po žeme, savininko, ar galima tai daryti ir gauti sutikimą darbams.

Bene kiekvienas žino, jog dujos – itin svarbios mūsų kasdieniame gyvenime: jas deginant gaminama elektros energija, miestai aprūpinami šiluma, dujos naudojamos pramonėje ir versle. Tačiau taip pat tai – sprogi medžiaga, kuri magistraliniuose dujotiekiuose transportuojama itin aukštu slėgiu. „Amber Grid“ dujų perdavimo sistema dažniausiai įrengta po žeme, todėl  yra nematoma. Apie tai, kad nutiestas dujotiekis ar aptvertoje teritorijoje esama kitų įrenginių ir statinių, vietovėje informuoja magistralinio dujotiekio trasą žymintys geltoni stulpeliai bei informacinės lentelės.

Vienas iš kampanijos tikslų –  informuoti žemės ir nekilnojamojo turto savininkus apie tai, kad nuo rugpjūčio 1 dienos magistralinių dujotiekių vietovės klasės teritorijos įgis specialiųjų žemės naudojimo sąlygų statusą. Tikimasi, jog šis pokytis visuomenei suteiks didesnį žinojimą apie greta dujų perdavimo sistemos objektų taikomus užstatymo pastatais normatyvus, paskatins žmones atidžiau planuoti savo veiklą šalia dujotiekių, pasidomėti galiojančiais veiklos ribojimais ir laikytis nustatytų taisyklių. Informacija apie įregistruotą magistralinių dujotiekių vietovės klasių teritoriją atsiras nekilnojamojo turto registro duomenų bazės išraše apie žemės sklypo teisinę registraciją. Šis pokytis atliekamas „Amber Grid“ įgyvendinant Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme numatytas nuostatas.

„Mums rūpi, kad šalia magistralinių dujotiekių įsikūrę gyventojai, verslai ir žmonių turtas būtų saugūs. Tačiau ne mažesnis yra ir pačių žmonių sąmoningumas ir taisyklių žinojimas. Tikimės, jog atsirasiantys įrašai apie teritorijas, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, paskatins žmones ne tik laikytis nurodytų ribojimų, bet ir labiau domėtis savo turtu ir tuo, kaip jį apsaugoti“, – teigia A. Dagys.

Atsakymai į gyventojams rūpimus klausimus pateikiami atnaujintoje „Amber Grid“ interneto svetainės žemės savininkų skiltyje, parengtuose video filmukuose apie apsaugos zonas ir vietovės klases, plakatuose, skirtuose arti dujotiekių gyvenantiems žmonėms. Daugiau informacijos apie saugumą šalia „Amber Grid“ dujų perdavimo sistemos: www.ambergrid.lt/saugumas

Informacinis video apie magistralinių dujotiekių apsaugos zonas - YouTube

Informacinis video apie vietovės klasių teritorijas - YouTube