En

Paieška

*alt_site_homepage_image*
En
Meniu

Naujienos

„Amber Grid“ pirmąjį 2023 m. ketvirtį uždirbo 26,2 mln. eurų pajamų

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ pajamos pirmąjį šių metų ketvirtį buvo 26,2 mln. eurų. Tai – 4 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai pajamos siekė 27,3 mln. eurų. Pajamos iš dujų perdavimo veiklos didėjo ir sudarė 19,5 mln. eurų (2022 m. I ketvirtį – 15,4 mln. eurų), o balansavimo produktų ir kitos pajamos mažėjo iki 5,9 mln. eurų (2022 m. I ketvirtį – 11,1 mln. eurų) ir nulėmė nežymų bendrą pajamų sumažėjimą.

„Pastarųjų metų įvykiai reikšmingai pakeitė dujų vartojimo įpročius, karo situacija Ukrainoje ir stipriai į viršų pašokusi dujų kaina vertė ieškoti būdų sumažinti ekonomikoje naudojamų dujų kiekius. Daugiau dujų transportuojama iš Klaipėdos SGD terminalo į Latvijoje įrengtą dujų saugyklą, siekiant kaip įmanoma geriau apsirūpinti šiuo energijos resursu. Būtent dujų transportavimas Latvijos kryptimi labiausiai veikė bendrovės pirmojo ketvirčio pajamas. Tai leidžia pagrįstai teigti, kad Lietuva vis labiau tampa matoma kaip tranzitinė dujų perdavimo aplinkinėms valstybėms šalis“, – sako „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius.

„Amber Grid“ 2023 m. pirmojo ketvirčio konsoliduotas grynasis pelnas sudarė 1,9 mln. eurų ir buvo beveik 2,8 karto mažesnis nei 2022 m. I ketvirtį. Mažesnį pelningumą labiausiai lėmė patirtos didesnės veiklos sąnaudos, kurios siekė 23,5 mln. eurų (2022 m. I ketvirtį – 21 mln. eurų). Sąnaudų augimui didžiausią įtaką turėjo aukštos gamtinių dujų, įsigytų perdavimo tinklo technologinėms reikmėms, kainos. Pavasarį pradėjus formuotis mažesnėms dujų kainoms, jų teigiamas efektas finansams atsispindės vėlesniais periodais.

2023 m. pirmojo ketvirčio EBITDA (pelnas iki mokesčių, palūkanų, nusidėvėjimo ir amortizacijos) sudarė 6,3  mln. eurų, o EBITDA marža pasiekė 24 proc. 2023 m. I ketvirtį sėkmingai valdant investicinius perdavimo infrastruktūros projektus, į tinklą buvo investuota 9,1 mln. eurų, tai 4,3 karto daugiau nei 2022 m. I ketvirtį, kai investicijos sudarė 2,1 mln. eurų.

Į Lietuvą per pirmąjį 2023 m. ketvirtį buvo patiekta 9,9 teravatvalandės (TWh) dujų, neskaitant dujų tranzito į Karaliaučiaus sritį. Tai - 18,5 proc. daugiau, palyginti su 2021 m. I ketvirčiu, kai į Lietuvą buvo transportuota 8,4 TWh dujų. Per šį laiką Lietuvos poreikiams buvo suvartota 3,2 TWh dujų arba 44 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu, kai buvo suvartota 5,7 TWh dujų. Pernai lapkritį išplėtus dujotiekių jungtį su Latvija, Baltijos šalių ir Suomijos poreikiams bei dujų saugojimui Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje per pirmąjį šių metų ketvirtį buvo perduota 5 TWh dujų. Tai – 95 proc. daugiau, nei pernai tuo pačiu metu.

Finansiniai „Amber Grid“ rezultatai yra konsoliduoti ir apima dujų biržos „GET Baltic“ rezultatus. „Amber Grid“ valdo 100 proc. „GET Baltic“ įstatinio kapitalo.