Savitarna
En

Paieška

*alt_site_homepage_image*
En
Meniu

Naujienos

„Amber Grid“ magistralinių dujotiekių priežiūrą ir remonto darbus padės atlikti „MT Group“

„Amber Grid“ magistralinių dujotiekių priežiūrą ir remonto darbus padės atlikti „MT Group“

Šalies dujų perdavimo infrastruktūrą eksploatuojantis operatorius „Amber Grid“ pasirašė naują dujų perdavimo sistemos objektų priežiūros bei remonto darbų sutartį su viešąjį konkursą laimėjusiu energetikos ir pramonės infrastruktūros vystytoju „MT Group“. Trejų metų sutarties vertė – 1,9 mln. eurų.

„Rūpinamės, kad būtų užtikrintas magistralinių dujotiekių patikimumas, efektyvumas ir saugumas, todėl sujungę savo ir rangovų pajėgas laiku vykdome remonto bei techninės priežiūros darbus, operatyviai reaguojame nustačius kritinius defektus ar įvykus incidentams. Planuodami darbus atsižvelgiame į dujotiekio amžių, technologines savybes, išsidėstymą bei istorinius techninės priežiūros rezultatus. Optimalią dujotiekių priežiūrą padeda suplanuoti periodiškai atliekami vamzdynų įvairūs patikros ir vidinės diagnostikos darbai“, – sako „Amber Grid“ technikos direktorius Andrius Dagys.

Lietuvoje įrengta beveik 2300 km magistralinių dujotiekių, 68 dujų skirstymo ir apskaitos stotys bei dvi dujų kompresorių stotys. Šiuo metu vidinei diagnostikai pritaikyta daugiau kaip 1800 km vamzdynų. „Amber Grid“ įgyvendina projektus, leidžiančius ateityje dar daugiau dujotiekių pritaikyti vidinei diagnostikai. 

„Amber Grid“ valdoma Lietuvos dujų perdavimo sistema sujungta su keturių šalių: Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos ir Karaliaučiaus srities dujų perdavimo sistemomis, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalu bei Lietuvos dujų skirstymo operatorių sistemomis. Gerai išvystyta Lietuvos dujų perdavimo sistema yra regioninis koridorius dujų perdavimui šiaurės kryptimi – link Latvijos ir pietų kryptimi – link Lenkijos.

Magistralinių dujotiekių tinklas Lietuvoje pradėtas vystyti 1961 m., todėl labai svarbi nuolatinė ir atidi tinklo priežiūra ir remontas. Dažniausiai naudojamų dujotiekių skersmuo yra 700 mm, o didžiausias Lietuvos tinkle veikiančių dujotiekių skersmuo siekia 1220 mm. Didžiosios dalies perdavimo sistemos projektinis slėgis yra 54 bar.

Savitarna