Savitarna
En

Paieška

*alt_site_homepage_image*
En
Meniu

Skelbimai

Vandenilio rinkos suinteresuotųjų šalių apklausa

Vandenilio rinkos suinteresuotųjų šalių apklausa

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ planuoja vystyti vandenilio (toliau tekste – H2) transportavimo tinklą Lietuvoje - tiek dujotiekius tarp Lietuvoje būsiančių žalio vandenilio gamintojų ir vartotojų, tiek ir jungtis su kitomis šalimis. H2 infrastruktūros vystymas Lietuvoje bus svarbus ekonomikos dekarbonizavimui bei užsitikrins energetinę nepriklausomybę.
 
Mūsų tikslas – suplanuoti būsimus poreikius nacionaliniam H2 perdavimo infrastruktūros tinklui.

Siekiant šio tikslo svarbu identifikuoti potencialias žaliojo H2 gamybos ir vartojimo lokacijas, pajėgumų poreikį bei laikotarpius, kuriais H2 transportavimo poreikis turėtų atsirasti. Šiuo metu pradedame rengti 10 metų vandenilio transportavimo tinklų vystymo planą, kurį rengsime kartu su 10 metų dujų perdavimo tinklo plėtros planu. Plano rengimo metu derinsimės ir su elektros perdavimo tinklo operatoriumi „Litgrid“, kuris parengs 10 metų elektros tinklo vystymo planą. 

Siekdami išsiaiškinti rinkos poreikius inicijuojame suinteresuotų šalių apklausą ir kviečiame joje sudalyvauti visus, turinčius planų H2 ekonomikos vystyme, taip pat tuos, kuriems bus aktualus ir H2 transportavimo tinklo vystymas Lietuvoje.

Jūsų atsakymai laukiami iki š. m. kovo 6 dienos!

Parengtas 10 metų dujų perdavimo ir vandenilio tinklo plėtros planas bus teikiamas viešai konsultacijai (planuojama tai daryti 2024 m. gegužės pabaigoje -  birželio pirmoje pusėje), o pakoregavus pagal konsultacijos metu gautą informaciją ir pastabas, iki liepos 1 d. bus pateiktas Valstybinei energetikos kontrolės komisijai jų įvertinimui ir pritarimui.

Daugiau informacijos apie vandenilį ir „Amber Grid“  planus rasite mūsų svetainės skiltyje -  Vandenilis | Žaliosios dujos.

Jei turite papildomos informacijos, klausimų ar pastabų susijusių su klausimynu, prašome kreiptis į „Amber Grid“ Energetikos Transformacijos Centrą (el. paštas: etc@ambergrid.lt), arba parašyti - energetikos transformacijos vystymo vadovei - Justei Vaigei, el. paštas: j.vaige@ambergrid.lt .

Užpildydami šią anketą Jūs sutinkate, kad Jūsų pateikta informacija bus „Amber Grid“ naudojama H2 transportavimo infrastruktūros tinklo planavimo ir jo derinimo su Valstybine energetikos kontrolės taryba tikslais.

Jūsų indėlis yra svarbus formuojant H2 perdavimo infrastruktūros Lietuvoje viziją!

Pildyti  apklausą

Savitarna